30 grudnia 2015

Sposoby na kaca

Znacie to uczucie – ciężka głowa, nadwrażliwość na dźwięki, palące pragnienie… Klasyczne objawy kaca, które skłaniają nas do pytania czy naprawdę było warto. Już jutro będziemy świętować nadejście Nowego Roku. Poniżej znajdziecie kilka sprawdzonych sposobów na to by syndrom dnia wczorajszego był mniej uciążliwy. 


W dniu imprezy: 


1) Nigdy nie pij na pusty żołądek – mleko i nabiał dobrze przygotują żołądek, przed wyjściem na imprezę dobrze jest wyścielić go jogurtem naturalnym, mlekiem z płatkami i bananem. 

2) Wystrzegaj się gazowanych napojów wyskokowych – zawarte w nich bąbelki przyspieszają wchłanianie alkoholu i szybciej uderzają do głowy. Unikaj drinków z wina musującegi i szampana. 

3) Unikaj kolorowych alkoholi – ciemne alkohole takie jak brandy czy whisky posiadają więcej związków chemicznych, które mogą spotęgować kaca. Jeżeli pijesz to wybieraj czystą wódkę. 

4) Pij dużo wody – szklanka niegazowanej wody pomiędzy kolejami toastami sprawi, że kac będzie mniej odczuwalny. Unikaj jednak kolorowych gazowanych napoi. 

5) Ogranicz liczbę wypalanych papierosów – gdy pijemy niestety częściej sięgamy po papierosa niestety z każdym kolejnym dymkiem głowa będzie cięższa.

6) Jeszcze więcej wody – przed snem wypij przynajmniej 2 szklanki niegazowanej wody, alkohol przyśpiesza wydalanie wody z organizmu stąd poranna suchość w ustach. 

7) Witaminki – alkohol wypłukuje z organizmu dużo cennych związków stąd organizm następnego dnia się buntuje. Zażyj przed snem kilka tabletek z Witaminą C, magnez i żelazo. 


Następnego dnia:


8) Weź prysznic – choć może to być trudne, wstań i weź prysznic. Oczyszczona skóra lepiej oddycha i wydala z organizmu procenty.

9) Nawodnij się – teraz potrzebujesz czegoś więcej niż wody. Idealnie sprawdzają się tutaj napoje izotoniczne, dostarczają organizmowi potrzebnych jonów. Możesz zrobić domowy napój izotoniczny rozpuszczając łyżkę cukru i łyżkę soli w szklance wody, wypij od razu po przebudzeniu. Możesz także ratować się wodą z cytryną i miodem, sokami owocowymi (fruktoza przyśpiesza spalanie alkoholu) oraz sokiem pomidorowym ( zawarty w nim potas korzystnie wpływa na układ nerwowy).

10) Zjedz śniadanie – to najlepszy sposób by dostarczyć organizmowi witamin i minerałów, których teraz tak bardzo się domaga. Zjedz jajecznicę oraz wieloziarnistą bułkę z pomidorem. Popij sokiem z pomarańczy. Takie śniadanie na pewno postawi Cię na nogi. 

11) Nie zażywaj leków przeciwbólowych – zmęczony żołądek może na nie źle zareagować. 

12) Dotleń się – wyjdź na krótki spacer, dawka tlenu złagodzi ból głowy. 

A wy macie sprawdzone sposoby na pokonanie kaca?

Życzę wszystkim szampańskiej zabawy i braku kaca w Nowym Roku. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DRUKUJ PRZEPIS

Copyright © 2016 Babeczka piecze , Blogger